Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

Papież Franciszek

Rozważanie 29 czerwca 2024 /wiara.pl

Drodzy Bracia i Siostry, dzień dobry!

Dzisiaj, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Jezus w Ewangelii mówi do Szymona, którego nawał Piotrem: „Tobie dam klucze królestwa niebieskiego” (Mt 16, 19). Dlatego często widzimy św. Piotra przedstawianego z dwoma dużymi kluczami w ręce, jak na posągu, który znajduje się tutaj, na tym placu. Te klucze symbolizują posługę władzy, którą powierzył mu Jezus, aby służył całemu Kościołowi, ponieważ władza jest służbą, a władza, która nie jest służbą jest dyktaturą.

Uważajmy jednak, żeby dobrze zrozumieć znaczenie tego wszystkiego. Klucze Piotra są w istocie kluczami królestwa, które Jezus opisuje nie jako sejf czy opancerzone pomieszczenie, ale za pomocą innych obrazów: małego ziarna, cennej perły, ukrytego skarbu, odrobiny zaczynu (por. Mt 13, 1-33), zatem jako coś cennego i bogatego, owszem, ale zarazem małego i nierzucającego się w oczy. Toteż aby to zdobyć, nie trzeba uruchamiać zabezpieczających mechanizmów i zamków, ale pielęgnować cnoty, takie jak cierpliwość, czujność, stałość, pokora, służba.

Więcej…

20230513 1

Tradycyjnie 13 maja 2023 roku zebraliśmy się w naszej parafialnej świątyni na wspólnej modlitwie za wstawiennictwem Pani z Fatimy

Msze celebrował razem z księżmi naszej parafii i różaniec drogami naszego osiedla prowadził ks. Daniel Koryciński.

W czasie homilii zwrócił uwagę, że  trójka małych dzieci  pokazała jaką siłę ma Pan Bog. Mimo ich prześladowań w czasie i po objawieniach w Fatimie tajemnice zastały objawione całemu światu. 
Każdy ma daną od Boga misje do spełmienia. Musimy pamiętać że nasze słowa mogą kogoś budować lub ranić. Dlatego pamiętajmy żebyśmy zastanawiali się nad tym co mówimy nawet w złości, żeby później nie żałować. Już od dziecka dostrzegajmy dobro w naszych najbliższych i dziękujmy im za to co robią, za ich obecność. "Bo warto jest być człowiekiem dobrym. W każdym pokoleniu są ludzie święci, którzy pokazują, że warto być człowiekiem dobrego oblicza, że warto być człowiekiem, który idzie  zawsze z Bogiem, to znaczy że idzie także z drugim człowiekiem. Tego człowieka też prowadzi do Królestwa Niebieskiego."

 

 

20230513 2

20230513 3

20230513 4