Koła Różańcowe Żeńskie
Blokowe Koła Żywego Różańca
Opiekun duchowy: ks. Marek Dzióba - proboszcz

Koło Żywego Różańca spotyka się w pierwsze niedziele miesiąca na Mszy świętej o godzinie 9. Po Eucharystii odbywa się zmiana tajemnic różańcowych.

Żywy Różaniec – międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest wspomaganie misji.

Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. Pierwotnie róża liczyła 15 osób, obecnie zaś – po modyfikacji Różańca przez Jana Pawła II – 20 osób.

Inicjatywa Żywego Różańca w naszej parafii trwa od dwudziestu lat. Jest nas 48 czyli dwie pełne Róże i organizujemy trzecią róże.
Dla nas uczestników wspólnoty Różańcowej jest potężną modlitwą wstawienniczą.
W każdą pierwszą niedzielę miesiąca po mszy świętej o godzinie 9 spotykamy się aby dokonać wymiany swoich tajemnic różańcowych. Wtedy wspólnie z kapłanem odmawiamy jedną dziesiątkę różańca świętego. Następnie otrzymujemy daną tajemniczkę, którą każdy uczestnik wspólnoty odmawia codziennie modląc się w domu.
Modląc się w ten sposób można wyprosić wiele łask dla siebie, swoich bliskich, parafii....
Zachęcamy osoby chętne do wzięcia udziału w tym dziele jakim jest nasza wspólnota różańcowa.

20221229 1