1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
 2. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej w czwartek o godz. 18.00, poprzedzonej nabożeństwem do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30.
 4. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół podczas wszystkich Mszy Świętych.
 5. Taca z przyszłej trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest budowę naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składany serdeczne Bóg zapłać.
 6. Na 12 września organizowana jest Pielgrzymka na Jasną Górę na Mszę św. o godz. 12.30 o charakterze dziękczynnym za zawierzenie Rodzin naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Zapisy w zakrystii parafialnej.
 7. Dziękujemy 2 osobom z bloku Nr 48, za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.
 • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.
 1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli – pierwszej niedzieli miesiąca – przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 7.00 i 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek Msza Święta o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą Świętą nabożeństwo powołaniowe. W Pierwszy piątek w naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. w zakrystii parafialnej. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca o godz. 18.00.
 6. We wrześniu organizowana jest Pielgrzymka na Jasną Górę, o charakterze dziękczynnym za zawierzenie Rodzin naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Zapisy w zakrystii parafialnej.
 7. Dziękujemy 2 osobom z bloku Nr 47, za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 48. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 22 VII św. Maria Magdalena, uwolniona przez Pana Jezusa od siedmiu złych duchów (Mk 16,9; Łk 8,2), wraz z innymi niewiastami troszczyła się o wędrujących z Nim ludzi; została nazwana Apostołką Apostołów.
 • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, w 1999 roku ogłoszona przez św. Jana Pawła II współpatronką Europy.
 • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.
 • 25 VII – św. Jakub Apostoł (†44), powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda.
 • 25 VII – św. Krzysztof (†około 250), męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m. in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu.
 2. Taca z dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest budowę naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składany serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś rozpoczyna się w Polsce XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Na zakończenie tego tygodnia, w następną Niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Będą także zbierane do puszki pieniądze na pojazdy misyjne.
 4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo które poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Dziękujemy 3 osobom z bloku Nr 46 - pierwsza połowa bloku za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz wystrój pięknymi kwiatami. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 46 - druga połowa bloku. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

 1. W dzisiejszą niedzielę na zakończenie tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Będą także zbierane do puszki ofiary, na pojazdy misyjne.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 17.00 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Z komunią św. do chorych, udamy się w sobotę od godz. 9.00, dlatego prosimy zgłaszać w zakrystii osoby które pragną przyjąć Pana Jezusa.
 3. Taca przyszłej niedzieli – pierwszej niedzieli miesiąca – przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo które poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. We wrześniu organizowana jest Pielgrzymka na Jasną Górę, o charakterze dziękczynnym za zawierzenie Rodzin naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Zapisy w zakrystii parafialnej.
 6. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  Z tej okazji Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w obchodach, które odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ramach obchodów przewidziano: od godz. 10.00 – 14.00 – w ramach akcji Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego zbiórkę krwi w Domu Parafialnym Michael wejście od strony ul. Okólnej, o godz. 16.00 – tworzenie znaku Polski Walczącej na płycie Rynku, o godz. 17.00 – minuta ciszy i oddanie czci walczącej Warszawie, następnie wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.
 7. Rozpoczął się nabór na Studia Podyplomowe katechetyczno-teologiczne z przygotowaniem pedagogicznym w Sandomierzu w roku akademickim 2020/2022. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie parafialnej.
 8. Dziękujemy 3 osobom z bloku Nr 46 - druga połowa bloku, za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 47. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.
 1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. W poniedziałek 13 lipca - Nabożeństwo Fatimskie poprzedzone nowenną do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30.
 3. W środę nabożeństwo o godz. 17.00 poprowadzi wspólnota Intronizacyjna.
 4. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
 5. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę do pomocy przy kościele, 4 mężczyzn, na godz. 9.00.
 6. W niedzielę 19 lipca zapraszamy wszystkich pielgrzymów na godz. 18:00, na Mszę Świętą w par. św. Jadwigi Królowej na Stawkach i spotkanie organizacyjne związane z Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.
 7. Dziękujemy 4 osobom z bloku Nr 45 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 46 - pierwsza połowa bloku. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
 • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.