Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

Papież Franciszek

Rozważanie 29 czerwca 2024 /wiara.pl

Drodzy Bracia i Siostry, dzień dobry!

Dzisiaj, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Jezus w Ewangelii mówi do Szymona, którego nawał Piotrem: „Tobie dam klucze królestwa niebieskiego” (Mt 16, 19). Dlatego często widzimy św. Piotra przedstawianego z dwoma dużymi kluczami w ręce, jak na posągu, który znajduje się tutaj, na tym placu. Te klucze symbolizują posługę władzy, którą powierzył mu Jezus, aby służył całemu Kościołowi, ponieważ władza jest służbą, a władza, która nie jest służbą jest dyktaturą.

Uważajmy jednak, żeby dobrze zrozumieć znaczenie tego wszystkiego. Klucze Piotra są w istocie kluczami królestwa, które Jezus opisuje nie jako sejf czy opancerzone pomieszczenie, ale za pomocą innych obrazów: małego ziarna, cennej perły, ukrytego skarbu, odrobiny zaczynu (por. Mt 13, 1-33), zatem jako coś cennego i bogatego, owszem, ale zarazem małego i nierzucającego się w oczy. Toteż aby to zdobyć, nie trzeba uruchamiać zabezpieczających mechanizmów i zamków, ale pielęgnować cnoty, takie jak cierpliwość, czujność, stałość, pokora, służba.

Więcej…

 

20230521 2

Sobotnią adorację prowadził ks. Jarosław Raczak i schola wspierana przez panów grających na instrumentach.

Ks. Jarosław mówił że, "po zmartwychwstaniu, Jezus przyszedł do aposrołów a oni się go przelękli. Czasami jest tak w naszym życiu jest tak, że strach nas paraliżuje. Zamykamy się na innych, na świat, zamykamy się czasem na Pana Boga. i on musi przyjść do nas, do naszych zamkniętych drzwi powiedzieć pokój z Tobą."
Naszym celem jest niebo. Jest ono dla nas otwarte. Módlmy się o to abyśmy w drodze nie ustali, nie zboczyli. Mamy iść tą ścieżką, którą pokazał nam Jezus.

 

 

20230521 1

 

 

20230521 3

20230521 4

20230521 5