Papież Leon XIV
Leon XIV na Światowy Dzień Pokoju
W kierunku pokoju nieuzbrojonego i rozbrajającego
„Pokój z tobą!”
To starożytne pozdrowienie, nadal używane na co dzień w wielu kulturach, w wieczór Paschy nabrało nowego znaczenia w ustach zmartwychwstałego Jezusa. Jego Słowo: „Pokój wam” (J 20, 19.21) nie tylko wyraża życzenie, ale dokonuje ostatecznej przemiany w tych, którzy je przyjmują, a tym samym w całej rzeczywistości. Dlatego następcy Apostołów każdego dnia i na całym świecie głoszą najcichszą rewolucję: „Pokój z wami!”. Począwszy od wieczora, gdy wybrano mnie na Biskupa Rzymu, chciałem włączyć moje pozdrowienie do tego chóralnego zwiastowania. I pragnę potwierdzić, że jest to pokój zmartwychwstałego Chrystusa, pokój nieuzbrojony i rozbrajający, pokorny i wytrwały. Pochodzi on od Boga, Tego, który bezwarunkowo miłuje nas wszystkich[1].
Więcej…Wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 2025

W sobotę dzieci i młodzież z naszej parafii, wraz z rodzicami i ks. Jarosławem, wyruszyli na pielgrzymkowo-formacyjny wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tegoroczna pielgrzymka miała szczególny charakter, ponieważ odbyła się w roku jubileuszowym, kiedy wierni na całym świecie na nowo odkrywają dar miłosierdzia.
Uczestnicy zatrzymali się najpierw przy Bazylice Bożego Miłosierdzia, prosząc Jezusa o potrzebne łaski dla swoich rodzin. W Kaplicy św. Siostry Faustyny dzieci i młodzież powierzali Panu Jezusowi swoje troski i marzenia, modląc się słowami: „Jezu, ufam Tobie”. Po duchowej części wyjazdu przyszedł czas na wspólną rekreację w krakowskim FlyParku, gdzie młodzi mogli aktywnie spędzić czas i zintegrować się w radosnej atmosferze. Skoki, tory przeszkód i trampoliny dostarczyły wszystkim dużo energii i śmiechu. Ostatnim punktem programu był krótki spacer po krakowskiej Starówce, podczas którego uczestnicy podziwiali Rynek Główny, kościół Mariacki i piękno zabytkowego miasta. Ten wyjazd połączył w sobie modlitwę, wspólnotę oraz dobrą zabawę, dając młodym ludziom doświadczenie, które na długo pozostanie im w pamięci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękną atmosferę oraz rodzicom za zaangażowanie.







