1. Dziś rozpoczyna się w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Na zakończenie tego tygodnia, w następną Niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Prosimy parkować je blisko kościoła. Będą także zbierane do puszki pieniądze na pojazdy misyjne.
  2. W następną Niedzielę przyjedzie do nas ks. Michał Powęska aby na Mszach św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 skierować do nas słowo powołaniowe.
  3. Codziennie Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00 i nabożeństwo do Najświętszej Krwi Chrystusa o 17:30.
  4. W sobotę o godz. 10.00 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. w 100. r. powstania Policji. Serdecznie zapraszamy.
  5. 4 lipca wyruszy z Ostrowca Świętokrzyskiego XXXVI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w parafiach, św. Michała Archanioła – sala Michael, NMP Saletyńskiej 1-2 sierpnia w godz. 18.30-19.00 oraz 3 sierpnia od godz. 17.00.
  6. 14 września na Świętym Krzyżu odbędzie się spotkanie modlitewne ”Polska pod Krzyżem”, jest kontynuacja „ Wielkiej pokuty” i „ Różańca do granic” Z Ostrowca Świętokrzyskiego będzie zorganizowany wyjazd autokarowy. Zapisy po Mszach św. Szczegóły na stronie internetowej Świętego Krzyża.
  7. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców ul. Łąkowej. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu pomagali niejednokrotnie w sprzątaniu i pracach przy naszej świątyni.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska
    w Starym Sączu,
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.