W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 22 VII św. Maria Magdalena, uwolniona przez Pana Jezusa od siedmiu złych duchów (Mk 16,9; Łk 8,2), wraz z innymi niewiastami troszczyła się o wędrujących z Nim ludzi; została nazwana Apostołką Apostołów.
  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, w 1999 roku ogłoszona przez św. Jana Pawła II współpatronką Europy.
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.
  • 25 VII – św. Jakub Apostoł (†44), powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda.
  • 25 VII – św. Krzysztof (†około 250), męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m. in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu.
  2. Taca z dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest budowę naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składany serdeczne Bóg zapłać.
  3. Dziś rozpoczyna się w Polsce XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Na zakończenie tego tygodnia, w następną Niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Będą także zbierane do puszki pieniądze na pojazdy misyjne.
  4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo które poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Dziękujemy 3 osobom z bloku Nr 46 - pierwsza połowa bloku za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz wystrój pięknymi kwiatami. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 46 - druga połowa bloku. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.